مرکز فروش پیچ و مهره16*8

پیچ و مهره 16*8  دارای کلاس و گردید خاصی است که نشان دهنده کیفیت و استحکام پیچ است. عدد کلاس و گرید هرچه بزرگتر باشد. پیچ سختی بیشتری دارد و دارای کیفیت مناسب تری است. پیچ و مهره	16*8
  • پیچ های با کلاس و گرید بالا خشک تر است و انعطاف پذیری کمتری دارد.
  • این نوع پیچ ها پیچ هایی با رزوه استاندارد متریک هستند که جنس آنها فولاد با کربن  بوده و تحت پروسه حرارتی قرار می گیرند.
  • پیچ ومهره 16*8  علاوه بر فولاد کربن متوسط  ترکیبی از منگنز و کروم با میزانی از کربن حدود 0.4-0.15 درصد،فسفرحداکثر 0.035درصد،گوگرد حداکثر 0.035  درصد را دارد.
  • پیچ و مهره 16*8 برای قطر کمتر یا حداکثر برابر16 میلیمتر سختی هسته 32-22راکول و برای قطر بیشتراز 16 میلیمتر سختی 34-23 راکول را دارند.
  • این نوع پیچ و مهره ها سختی و کیفیت بهتری نسبت به سایر پیچ و مهره ها دارند و از نظر مرغوبیت با پیچ شش گوش گرید 8 در سیستم آمریکایی برابری میکند.
پیچ و مهره 16*8 پیچ و مهره به عنوان یکی از پرکاربردترین قطعه صنعتی بوده است. انتخاب نوع و گرید مناسب پیچ ها یک فن کاملا مهندسی می باشد . هرچه گرید پیچ بالاتر رود کیفیت تولید آن بالا بوده و مقاومت و طول عمر آن بالا می رود. در انتخاب پیچ و مهره فاکتورهای متعددی وجود دارد که بعضی از آنها مستقل از بار وارده به پیچ و نوع کاربرد آن است. شرایط محیطی است که تاثیر این شرایط  بر کارکرد پیچ و مهره دما و رطوبت است. فاکتور دما یک فاکتور موثر در انتخاب پیچ و مهره است. زیرا یک پیچ در دمای بالا تنش کمتری  را تحمل می کند. پیچ و مهره 16*8 همپنین رطوبت به عنوان یک فاکتور موثر در انتخاب پیچ و مهره است. در محیط مرطوب برای جلوگیری از زنگ زدگی از پیچ ومهره استنلس استیل  و یا گالوانیزه استفاده می شود.

 استاندارد پیچ و مهره 16*8

از علائم و ارقام مختلفی  در تعریف استاندارد پیچ و مهره ها استفاده می شود. این استانداردها گاها در سیستم بین المللی تعریف می شوند. کلاس پیچ و مهره های آهنی 5.6 و کلاس پیچ ومهره های خشکه 8.8 معمولی ترین گریدها در سیستم آمریکایی می باشند. گرید 3و5و8  شباهت عددی استانداردها در سیستم بین المللی و آمریکایی  به معنای کیفیت یکسان پیچ ومهره ها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید