بورس پیچ و مهره نفت و گاز

 پیچ و مهره نفت و گاز  از اهمیت بالای برخوردارند که استاد بولت ها مهم ترین تجهیزات پالایشگاهی می باشد.امروزه در ایران فناوری تولید انواع پیچ های پالایشگاهی به حد مطلوب استاندارد رسیده است.
پیچ و مهره نفت و گاز

انواع استانداردهای استادبولت:

در ایران انواع استاد بولتها در استانداردهای B7 – Bm7 – B8 – B8m – L7 – L7m – B14و … . بهمراه مهره 2H – 2Hm و واشرهای مربوطه تولید می شوند و نقش مهمی در اتصال خطوط لوله ، تجهیزات سر چاهی ، شیر آلات و تجهیزات بازی میکنند .
پیچ و مهره نفت و گاز

بازار پیچ و مهره نفت و گاز:

در بازار پیچ و مهره ها مهره هایی که در صنعت نفت و گاز به کار برده می شوند به نام مهره های شرکت نفتی رواج دارند. و نسبت به بقیه مهره های شش گوش ضخامت و ارتفاع بیشتری دارند یا به اصطلاح گوشت دارتر هستند . پیچ و مهره نفت و گاز

دو نوع رزوه برای پیچ و مهره های نفت و گاز تعریف شده اند:

میلیمتر و اینچی که نوع اینچی آنها متداولتر و دسترسی به آن آسانتر است . پیچ و مهره نفت و گاز
   

خصوصیات پیچ و مهره در صنعت نفت و گاز:

ارتفاع بلندتری نسبت به سایر پیچ و مهره ها دارند. با انوع پوشش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.مانند: پوشش گالوانیزه گرم،پوشش روی نیکل،و پوشش تفلون و غیره. پیچ و مهره نفت و گاز این پوشش ها مقاومت پیچ را در مقابل سرما و گرما و رطوبت بالا برده و دارای اهمیت بسیاری است. شرکت های تولیدی پیچ و مهره با استفاده از پرسنل با تجربه انواع پیچ و مهره های نفت و گاز را با توجه به سفارش مشتریان تولید می کنند. پیچ و مهره نفت و گاز
پیچ و مهره های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز نسبت به صنعت آب و فاضلاب دارای تفاوت های بسیاری است. ظاهر پیچ و مهره آب و فاضلاب با پیچ و مهره های نفت و گاز دارای شباهت هایی می باشند با این تفاوت که در صنعت نفت و گاز از پیچ و مهره های با گرید و سختی بالاتری استفاده می شود و نوع پوشش آنها بسیار مهم است. پیچ و مهره نفت و گاز شرح اجزاء مختلف پیچ و مهره نفت و گاز:
  1.  قطر خارجی Mujor D
  2. ارتفاع یا گودی دندانه Depth of T
  3.  قطر داخلی Minor D
  4. تعداد دندانه Nimber of T
  5. گام یا تقسیم دندانه Pitch
  6.  تارک یا پهنای سر دنده Crest
  7.  پهنای ته دندانه root
  8.  قطر متوسط (قطر میانه) پیچ Pitch D
  9. گام محوری پیچ Lead
  پیچ و مهره نفت و گاز

دیدگاهتان را بنویسید